ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9111171
*
nr 911 1171
Spegel
1700-tal, höjd: 43
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 september 2014
kl 19:34:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/9 10:46:20
1
Vinnande bud
15/9 19:24:52
2
900 kr
15/9 19:26:44
3
1.400 kr
15/9 19:27:07
3
1.700 kr
15/9 19:27:49
3
2.000 kr
15/9 19:29:54
3
2.400 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 911 1171
Spegel
1700-tal, höjd: 43
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/9 10:46:20 | 1 | Vinnande bud |
15/9 19:24:52 | 2 | 900 kr |
15/9 19:26:44 | 3 | 1.400 kr |
15/9 19:27:07 | 3 | 1.700 kr |
15/9 19:27:49 | 3 | 2.000 kr |
15/9 19:29:54 | 3 | 2.400 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27